Alarmy, Alarmy domowe

Obsługa alarmów domowych

alarmy-domoweDecydując się na budowę domu, ważną sprawą jest wybór właściwej instalacji alarmu domowego odpowiadającej za nasze bezpieczeństwo i komfort. W przypadku budynków wielopokoleniowych, pamiętać należy o tym, aby wybrane rozwiązania nie utrudniały codziennego życia ludziom starszym, i jednocześnie mogły spełniać swoje zadanie. Alarmem domowym spełniającym wszystkie te oczekiwania jest rodzina produktów INTEGRA firmy SATEL.

Firma ta, będąca liderem na polskim rynku elektronicznych systemów zabezpieczeń, posiada ponad 17-sto letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji urządzeń alarmowych. Dzięki temu, udało się opracować szereg rozwiązań mających na celu ułatwienie obsługi alarmu domowego – także przez osoby starsze.

Sporym ułatwieniem jest opcja sterowania alarmem domowym całkowicie bez konieczności zapamiętywania haseł. Taką funkcję zapewnia centrala alarmowa INTEGRA, pozwalając korzystać z pilotów zdalnego sterowania lub breloków zbliżeniowych. Dzięki temu wyeliminować można problemy z zapamiętaniem kodu oraz wpisaniem sekwencji na manipulatorze. W przypadku pilotów, obsługa sprowadza się do wciśnięcia właściwego przycisku, do którego przypisana jest odpowiednia komenda. Korzystając z kart zbliżeniowych, załączyć lub wyłączyć alarm można zbliżając kartę do odpowiedniego czytnika – samodzielnego, lub połączonego z klawiaturą. Dużym plusem w przypadku sterowania alarmem w sposób inny niż za pomocą manipulatora, jest funkcja komunikatów głosowych informujących o określonych zdarzeniach. Dzięki temu alarm domowy może poinformować o konieczności wyłączenia dozoru przy wejściu, lub potwierdzić głosowo załączenie, bądź wyłączenie czuwania.

Wszystkie te cechy łącznie powodują, że systemy oparte o centrale INTEGRA idealnie sprawdzają się w realizacji powszechnie odradzającej się koncepcji domów wielopokoleniowych. Dzięki rozwiązaniom firmy SATEL, nasz alarm domowy zadba o nasze bezpieczeństwo i komfort, gwarantując jednocześnie przejrzystą i łatwą obsługę.

1 Komentarze

  1. alarmoholik

    Jestem posiadaczem breloka zblizeniowego i chcialbym nadmienic, ze oprocz rzeczywiscie sporego ulatwienia jakim jest dla sterowania moim alarmem domowym, sluzy mi rowniez z powodzeniem jako owtieracz do butelek z piwem. Polecam i pozdrawiam.

Komentarze wyłączone

Theme by Anders Norén