Alarmy, Alarmy domowe

Alarmy domowe a podróże

Alarmy domoweDynamiczny tryb życia który prowadzi coraz więcej osób coraz częściej wiąże się z bardzo częstymi i długimi wyjazdami. Wiodąc taki tryb życia oczywistym jest, że aby móc w pełni cieszyć się wyjazdem – musimy mieć pewność że nasze mieszkanie jest bezpieczne także podczas dłuższej nieobecności.

Skuteczną gwarancją bezpieczeństwa jest sprawny alarm domowy. W prostej wersji zareaguje na wtargnięcie złodzieja podczas nieobecności, uruchamiając sygnalizatory a nawet przekazując informację do agencji ochroniarskiej. Nawet taki podstawowy alarm będzie odstraszać nieproszonych gości przed wizytą – a tym samym, spełniać swoje podstawowe zadanie. Jeżeli jednak z powodu częstych wyjazdów nasze lokum na dłuższy czas pozostaje bez opieki, warto wybrać bardziej zaawansowane rozwiązanie.

Bogate możliwości oferowane przez taki alarm domowy są atrakcyjną propozycją – szczególnie dla osób często wyjeżdżających. Oprócz wielu funkcji związanych z zapewnieniem ochrony, centrale INTEGRA mogą pełnić rolę sterownika tzw. inteligentnego Domu. Dobrym przykładem ciekawej funkcji dla osób pozostawiających dom bez opieki, jest automatyczne sterowanie oświetleniem jak podczas obecności domowników. Tak samo można wykorzystać można sterowanie roletami – funkcje te mają na celu utrudnienie zorientowania się intruzom obserwujących nasz dom. Dodatkową korzyścią dla podróżnika może być automatyczne zraszanie trawników – zgodnie z zaprogramowanym harmonogramem centrala uruchomi podlewanie dbając o to, by w czasie naszej nieobecności zieleń nie ucierpiała.

Niezawodność takiego alarmu domowego jest niesłychanie istotna szczególnie wtedy, gdy podróże służbowe powodują, że dom lub mieszkanie na dłuższy czas pozostawiane jest bez opieki. Z tego punktu widzenia znaczenie równie ważne jak jakość elementów ma solidność prac instalatora – dlatego inwestycję w bezpieczeństwo warto powierzyć sprawdzonym fachowcom polecanym przez sąsiadów czy znajomych. Dopasowanie alarmu domowego do potrzeb użytkownika – zwłaszcza gdy jest to alarm o rozbudowanej funkcjonalności, wymaga sporego doświadczenia i wielu wzajemnych ustaleń.

2 Komentarze

  1. alarmy domowe

    Bardzo ciekawy artykuł, długo szukałem takiego serwisu.

  2. podroznik

    Wiele podrozuje, czesto mnie nie ma w domu, wiec jestem doskonalym przykladem potwierdzajacym tezy zawarte w powyzszym artykule. Gdyby nie system alarmow, ktory zamontowalem w swoim pieknym mieszkaniu, bedac w podrozy musialbym nieustannie i nieprzerwanie martwic sie o swoj cenny dobytek pozostawiony na pastwe rabusiow.

Komentarze wyłączone

Theme by Anders Norén