czujkiAby sprostać wymaganiom rynku, nieustannie prowadzone prace inżynierskie zaowocowały opracowaniem szeregu nowych urządzeń uzupełniających dostępną dotąd ofertę firmy SATEL w zakresie tych produktów.

Pierwszą z grupy nowych produktów jest czujka IVORY, stanowiąca kolejny krok w dziedzinie detekcji ruchu. Konstrukcyjnie jest ona oparta o rozwiązania znane z czujki GRAPHITE, jednak podstawową różnicę stanowi zastosowanie układu optycznego opartego o precyzyjne zwierciadło sekcyjne w miejscu dotychczas stosowanych soczewek Fresnela.

Dzięki wprowadzeniu takiej zmiany udało się uzyskać dwie istotne korzyści: podniesienie poziomu sygnału docierającego do sensora dzięki wyższej skuteczności zwierciadła w ogniskowaniu energii, oraz większą swobodę w precyzyjnym rozkładzie przestrzennym stref wykrywania.

Przekładając to na parametry użytkowe, czujka IVORY charakteryzuje się jeszcze wyższą skutecznością detekcji przy zachowaniu odporności na fałszywe alarmy, oraz – dzięki korzystniejszemu układowi wiązek – mniejszą wrażliwością na zmiany w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana.

Warto jednak pokusić się o opcjonalne zabezpieczenie możliwych dróg wtargnięcia intruza (drzwi, okna, włazy, okna uchylne ) za pomocą dodatkowych czujek magnetycznych lub wibracyjnych. W ten sposób istnieje możliwość wykrycia włamywacza zanim wtargnie on do środka chronionego obiektu. Tak samo ważne jak czujki są centrala alarmowa i urządzenia komunikacyjne – ich właściwy dobór musi uwzględniać spełniane i realizowane funkcje (np. powiadamianie na telefon stacjonarny czy też komórkowy, czy może monitoring do firmy ochroniarskiej) oraz wielkość instalacji (zależna od ilości pomieszczeń i wybranego sposobu zabezpieczenia). Należy przy tym pamiętać, że podobnie duże znaczenie jak jakość użytego sprzętu ma staranność wykonania instalacji – od tego bowiem zależeć będzie całkowita jej skuteczność.