alarm bezprzewodowyPrzeświadczenie o niepewnej łączności bezprzewodowej w przypadku systemów alarmowych najprawdopodobniej wywodzi się ze starych rozwiązań wyposażonych w jednokierunkową transmisję.

Przy takim rozwiązaniu, czujka wysyłając informację do centrali alarmowej nie mogła sprawdzić, czy informacja poprawnie dotarła do odbiornika. Przypadkowe zakłócenia mogły spowodować, że kluczowa informacja zaginęła w eterze – rzeczywiście, technologia ta nie była adekwatna do zastosowań w systemach zabezpieczeń.

Rewolucją okazało się wprowadzenie dwukierunkowej łączności pomiędzy urządzeniami. Dzięki systemowi potwierdzeń, każda informacja może być przekazywana „do skutku” – alarm staje się niewrażliwy na pojawiające się, sporadyczne zakłócenia. Rozwiązanie takie nie byłoby wykonalne, gdyby nie dynamiczny rozwój technologii pozwalający na miniaturyzację i oszczędność energii. Mamy nadzieję, że tym krótkim tekstem udało się rozwiać część  ewentualnych wątpliwości związanych ze stosowaniem urządzeń bezprzewodowych w budowie alarmu domowego.

Podobna zasada dotyczy innych urządzeń, tj. klawiatur strefowych, zamków szyfrowych kart zbliżeniowych i pastylek zbliżeniowychDALLAS. Właściciel alarmu bezprzewodowego  może sterować przy pomocy klawiatur tymi strefami, do których ma dostęp, może otwierać te drzwi z zamkami szyfrowymi lub czytnikami kart zbliżeniowych / pastylek DALLAS, do otwierania których został upoważniony. Instalator z firmy instalującej system alarmowy ustala listę użytkowników poszczególnychklawiatur , zamków szyfrowych i czytników (dla każdego modułu alarmowego osobną).