W bieżącym roku układ majowych dni nie rozpieszcza i umiłowana przez rodaków majówka jest niestety tylko3-dniowym weekendem. Wielbicieli odpoczynku na wolnym powietrzu to jednak nie zniechęca i wielu z nas wyruszyło w piątkowe popołudnie na długo oczekiwany odpoczynek. By jednak  powrót do domu był równie przyjemny musimy pamiętać, by właściwie zabezpieczyć pozostawiony dobytek.

W ubiegłym, 2009 roku policja zanotowała ponad dwadzieścia tysięcy włamań do mieszkań i domów w całej Polsce. Jednocześnie, do domków letniskowych włamano się aż trzy i pół tysiąca razy. Jak pokazują policyjne statystyki liczba ta jest o ponad dziesięć tysięcy mniejsza niż 3 lata wcześniej. Wynika z tego, iż każdego roku zwiększa się świadomość posiadaczy posesji na temat ochrony całego dorobku, często całego życia.

Jak przeciwdziałać włamaniom podczas czasu wolnego?

Jak mówi stare chińskie przysłowie  – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. Jest wiele sposobów, które z powodzeniem można wykorzystać by zmniejszyć zainteresowanie złodziei domem podczas absencji domowników. Można poinformować sąsiadów o planowanym wyjeździe i poprosić o zwrócenie uwagi na nasz dom czy mieszkanie.

Gdy zostawiasz  swoje mieszkanie/dom podczas wyjazdu, nawet krótkiego jak majówka, pomyśl o zabezpieczeniach, które od razu mogą zniechęcić złodzieja np.: