Alarmy, Alarmy domowe

Ubezpieczenie a alarm domowy

alarmy domoweAlarm domowy to jedno z najbardziej skutecznych sposobów na uniknięcie wizyty intruza w naszym domostwie. Ale nawet najbardziej zaawansowana instalacja alarmowa zapewniającą bezpieczeństwo nie powinna nas skłaniać do tego, by można było całkowicie zrezygnować z ubezpieczenia nieruchomości. Z tego powodu to właśnie ubezpieczenie wraz z dobrym alarmem domowym stanowią nierozłączną parę, dzięki której można uniknąć lub załagodzić skutki włamania do mieszkania.

Inwestycja w bezpieczeństwo poprzez zainstalowanie alarmu domowego pociąga za sobą cały szereg korzyści a najważniejszą z nich jest poczucie bezpieczeństwa: pewność, że nasz dom i mieszkanie są ciągłym i czujnym dozorem. Takimi korzyściami są być również udogodnienia w postaci dodatkowych funkcji takich jak: sterowanie światłem, roletami a nawet podlewaniem trawnika osiągalne w rozbudowanych systemach alarmowych stworzonych na bazie nowoczesnych central alarmowych takich jak centrale INTEGRA. A ubezpieczenie nieruchomości w ubezpieczalni zapewnia zupełnie inny rodzaj korzyści.

alarmy-i-ubezpieczeniaRóżne firmy ubezpieczeniowe realizują różną i odmienną politykę w swoich ofertach. Zwykle jednak stawki ubezpieczenia zależą od stopnia zagrożenia: ryzyko włamania do domu znajdującego się na odludziu będzie inne, niż zagrożenie włamania do apartamentu na dozorowanym osiedlu. Tam gdzie zagrożenie jest większe, odpowiednie stawki ubezpieczeniowe będą wyższe. I odwrotnie – im mniejsze ryzyko ubezpieczyciela zaowocuje niższymi składkami. Jest to wyraźnie widoczne na przykładzie zabezpieczeń, w tym alarmów domowych: wiedząc jak skutecznie pozwalają uniknąć włamania, firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Fakt, że wartość ubezpieczanego majątku roku na rok systematycznie rośnie, a co za tym idzie, proporcjonalnie rosną stawki ubezpieczeniowe – powoduje to, że środki zainwestowane w alarmy domowe mają szansę na szybki zwrot z oferowanych zniżek.

Inteligentny budynek może również przypomnieć o czynnościach, które należy zrobić. Dzięki temu na telefon komórkowy użytkownika zostanie przesłana wiadomość informująca, że dzieci właśnie wróciły ze szkoły lub o tym, że filtr w akwarium wymaga oczyszczenia. Za pomocą telefonu właściciel domu będzie mógł wyłączyć czuwanie, gdy zechce wpuścić niespodziewanych gości lub kogoś z rodziny, by podlewał kwiaty wewnątrz domu. Zdalne sterowanie umożliwi włączenie ekspresu do kawy lub piekarnika, w którym znajduje się przygotowany wcześniej obiad, kiedy będziemy wracać z pracy. Możliwe będzie także sterowanie klimatyzacją lub ogrzewaniem. Wracając z wakacji, właściciel domu obniży temperaturę lub zwiększy ogrzewanie w sypialni, kuchni, łazience i pokojach dziecięcych.

Jeśli do centrali podłączony zostanie odpowiedni moduł, możliwe będzie prowadzenie podglądu stanu alarmu domowego z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu – z własnego notebooka z zainstalowanym programem GuardX lub przez przeglądarkę WWW. Zaawansowane funkcje, w jakie wyposażona jest centrala nadzorujące pracę systemu, umożliwiają również wprowadzenie różnych wariantów dla każdego z domowników. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować system do własnych wymagań. Starsze dziecko po powrocie ze szkoły, wpisując hasło, spowoduje, że automatycznie włączy się światło, muzyka i podniesie temperatura w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa. Podczas wizyty gości będzie można skorzystać ze specjalnej opcji, która przyciemni światło w salonie i włączy odpowiednią do nastroju muzykę.

9 Komentarze

 1. Janek

  No nie wiem, ja miałem ubezpieczenie i alarm. Musiałem go serwisować regularnie, a to zawsze jakiś koszt, którego tu nie ujęto.

 2. dziad

  Jestem wielce zadowolony w zwiazku z coraz czestszym podejmowaniem podobnych tematow w sieci. W obecnych czasach, kiedy na kazdym kroku musimy sie miec na bacznosci system alarmowy staje sie naszym najwiekszym przyjacielem. Podobnie o rozwoju swiadomosci w temacie bezpieczenstwa stanowi coraz wiecej budowanych osiedli z monitoringiem. Bezpieczenstwu mowie glosno i wyraznie TAK.

 3. Romek

  Ja mam kotka ale to nie to samo…

 4. Romek

  Ja tez Tak mowie , jak wszyscy powiemy TAAK to swiat bedzie bezpieczniejszy

 5. Romek

  Dom to miejsce, w którym każdy z nas chce się czuć bezpiecznie. dlatego mysle ze nasz dom powinien byc zabezpieczony alarmami najlepszej jakosci takimi jak alarmy antywlamaniowe firmy Pistolex

 6. Romek

  Bylem u znajomego i mial taki alarm i podobalo mi sie

 7. Romek

  teraz juz czesto do niego przychodze , glownie z powodu alarmu

 8. Gość

  Siadamy sobie przed takim alarmem na stoleczkach i wpatrujemy sie w migajaca lamke kontrolna, czuje wtedy spokuj , i blogosc ,mam swiadomosc ze znajduje sie w bezpiecznym miejscu i zaden zbir mnie nie ukradnie , w celu sprzedania na Syryjska farme Bizonow

 9. Romek

  Niestety w naszym kraju kradzieże i włamania to chleb powszedni. Najsłabiej zabezpieczonymi miejscami w naszych domach i mieszkaniach są okna i drzwi balkonowe. Jak wykazują statystyki aż 70% włamań do domów i mieszkań odbywa za ich pośrednictwem. Jednym z powszechniejszych metod stosowanych przez włamywaczy jest wyważenie skrzydła okna z ościeżnicy i tak sie stalo tym razem – moj kolega zostal okradziony przez wlamywacza z alarmu!!!!

Komentarze wyłączone

Theme by Anders Norén